O NAS

Odwiedź INDUSTRIALNĄ ZAGRODĘ!

 

Industrialna Zagroda prowadzona przez lokalne Stowarzyszenie Fabryka Feniksa to nowa turystyczna atrakcja Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie. Wśród mieszkańców zagrody czekają na was egzotyczne zwierzaki: znany wielbłąd Stefan, a także osły, alpaki, renifery i koziołki.

Podstawą do stworzenia Industrialnej Zagrody była organizowana od 15 lat przy placu Jana Pawła II w Żyrardowie szopka bożonarodzeniowa. Stowarzyszenie było właścicielem stadka zwierząt, jednak zwierzęta te „służyły” miastu tylko przez 14 dni w roku. Postanowiono zatem przenieść zwierzyniec na żyrardowski grunt, po to by mieszkańcy miasta cieszyli się nimi znacznie dłużej. Dzięki temu miasto Żyrardów zyskało kolejną ciekawą atrakcję turystyczną.

Industrialna Zagroda znajduje się na terenie Muzeum Lniarstwa przy ul. Dittricha 18.
Nasze zwierzaki możecie odwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 10 – 15 w sezonie letnim, czyli od maja do końca września.

 

UWAGA!
W odpowiedzi na pytania o możliwość wsparcia Industrialnej Zagrody oraz w związku z chęcią zapewnienia zwierzakom jak najlepszych warunków poszukiwani są wolontariusze chętni do opieki nad zwierzątkami pod czujnym okiem pracownika zagrody.

Jeśli masz przynajmniej 14 lat i chciałbyś uczyć kóz nowych sztuczek, karmić alpaki, czesać wielbłąda oraz wyprowadzać na spacer osiołka to szukamy właśnie Ciebie. Zgłoszenia prosimy przesyłać w wiadomości na profilu na Facebooku.